Hjem Weblinker Nyheter WebTV Kjøp-Salg-Leie Partners Din konto Tilbakemelding Om OssAnnonsér

itBergen.no™ Bilglass i Bergen. Reparasjon av Steinsprut - ring 090 09 
  Logg inn eller Registrer     Språk  Language  Information in english
 
 Navigasjon
    Hjem
       Mer Innhold

  Nyheter
       RSS Nyheter

  100% Fotball

    Tester

  Reisemål

  Skatten 2008

  Kjøp - Salg - Leie

 Google Kart

  Datasikkerhet
       SoftRescue
       AVG Sikkerhetspakke

    Web-Linker
  

  Info om Partnersider Partner sider :
  Roald's Kro
  Anovasoft AS
  Wintek Nordic Group AS
  Arna Tepper - Coronet
  Bergen Malingfabrikk
  Bergen Murmesterfor.
  Bekkjarvik Gjestgiveri
  Bjørkheim Kro & Motell as
  Byggm.Ådnekvam as
  Car Bo Garasjeporter AS
  Dale of Norway
  Dekk-Bilrekvisita-Felger
  Eidsvåg Auto
  Eikås Kattepensjonat
  Fagernes Yacht Club
  Fana Sparebank Eiendom
  Ferie Reiser Bergen
  Fjord Sailing AS
  Flis & Interiør AS
  Gate Gourmet
  Glass & Karmer
  Gullgruven Senter
  HerjedalsKjøkken AS
  Heskestad & Hope
  Janusfabrikken
  Kvik Kjøkken og Bad
  Kärcher Bergen
  Laksevåg Senter
  Modena Flis & Interiør
  Network Norway
  NextGenTel
  Norflis Vest
  Oleana
  Oleana Norge
  Quiltestallen
  Riis Bilglass
  Showboat
  Skanska Bolig
  Steinsenteret
  Transmita AS
  Ustaoset Resort
  Vasstun Gjestehus
  VEX Gruppen
  Wind Communication AS
  XL-Bygg Adolf Jahnsen
  Åsane Hagesenter
  Åsane Storsenter

   Søk..
   Søk på Internett
   Søk på kart
   Ruteplanlegger
   Adressesøk
   Kartsøk


  Muligheter :
  Kjøp-Salg-Leie
  Gratis WebTV - itBtv.no
  WebCamera


  Sett til startside
  Anbefal Oss

 Annonse (3)

Car Bo Garasjeporter

Telefonkatalogen - Gule Sider driver negativt salg ifølge Forbrukerrådet!  
Media
Telefonkatalogen - Gule Sider Private husstander er den senere tid blitt oppfordret til å reservere seg mot å motta Telefonkatalogen. I følge Forbrukerrådet driver Telefonkatalogen - Gule Sider negativt salg av oppføringer i katalogen, samt driver en aggressiv form for markedsføring.


itBergen mottok i august 2007 faktura på oppføring i Telefonkatalogen (T). Denne fakturaen var på tjenester redaktøren ikke hadde sett i år, ei heller bestilt. Vi arkiverer bestillingene itBergen gjør.

Undertegnede sendte faktura tilbake med denne forklaring, og fikk telefonisk aksept på at kredittnota ville bli sendt fra T.

I går mottok itBergen et skriv fra saksbehandler hos T med ordlyd som; Vedlegger kopi av brev send 26.01.07. hvor vi informerte om oppføring samt pris. Videre er det informert om endringer/avbestilling.

For det første er itBergen så høyt indeksert i søkemotoren Google at vi ikke trenger oppføring i T. Vi har heller aldri mottatt noen forespørsel fra T.
Vedlegget som T henviser til har vi kun sett som vedlagt til gårsdagens brevet fra saksbehandleren. 

Dersom noen mottar henvendelser fra T, er det ifølge T sin forretningsmoral, mottakeren sitt ansvar å reserver seg mot faktura?

Grunnet til dette innlegget er en forretningsskikk hos T, som strider mot enhver fornuft. I følge Forbrukerrådet er dette negativt salg og ulovelig mot privat, men det virker som T gambler på at firma betaler. 

Det ville bli helt kaos dersom ethvert firma som mottok tilbud, enten pr. brev eller faks og ikke reserverte seg, dermed automatisk aksepterte tilbudet og mottok faktura!

Når man driver et firma har man andre ting å bruke energien på enn å reservere seg mot uønskede tilbud. Vi ønsker Telefonkatalogen - Gule Sider god bedring!

itBergen har seinere sendt 2 fakser til T, hvor vi blant annet, etter råd fra Forbrukerkontoret, ba om å få tilsendt en kopi av en eventuell avtale som er signert av itBergen, og som tilsier at en eventuell avtale med T må sies opp skriftlig av oss. Har ikke mottatt svar, ei heller telefonisk fra T sin saksbehandler! Ingen av saksbehandlerne svarer på telefoniske henvendelser! Ifølge Sentralbordet hos Eniro sitter de i møter!

Fra redaktøren sin tid som markedssjef i oljeselskapet FINA (nå en del av Shell), har jeg erfaring med at mange bruker det som taktikk for å trenere en sak.

20.09.07. Har endelig fått svar, hvor T har vedlagt en avtale om oppføring for 2004 signert av undertegnede, og en kopi av Avtalevilkår som er usignert? Den vedlagte kopien av Avtalevilkårene er det første gangen vi ser, og den er ugyldig som usignert, da kopien kan være lagt frem i disse dager!

Telefonkatalogen - Gule Sider eies av Eniro Norge, som også eier portalen Kvasir, samt Findexa, Proff, Ditt Distrik og Sol. Eniro AB, med hovedkontor i Stockholm, har ca. 5.000 medarbeidere. 

Skrevet 07 September kl. 11:00 av itbergen
 
 Relaterte linker
· Mer om Media
· Artikler av itbergen
· .. flere tema


Mest leste artikkel om Media:
Nett-bestefar med kjempesuksess

 Poengsum
Gjennomstnitt: 5
Stemmer: 17


Bruk gjerne litt tid på å stemme på denne artikkelen:

Strålende
Veldig god
God
Gjennomsnittlig
Dårlig


 Alternativ

 Utskriftsvennlig side  Utskriftsvennlig side

 Send denne artikkelen til en venn  Send denne artikkelen til en venn

Relaterte tema

Media

itBergen.no eies og drives av Fredrik Sjøstrøm
Teknisk ansvarlig: Gorm Næss  - Webmaster: Fredrik Sjøstrøm - Bannerstatistikk for annonsører.
itBergen.no er ikke ansvarlig for eventuelle feil/mangler på tilbud eller produkter fra firma som er linket fra itBergen.no sin portal.
Copyright itBergen.no 2009
Du kan få overskriftene fra våre nyheter med backend.php , AvantGo-modulen eller ultramode.txt
Web site engine's code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sidegenerering: 0.377 Sekunder
:: fiappleblue 2.10 phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by mikem www.nukemods.com ::
 Annonser:


Gategourmet

Kvik Norge - Kjøkken og Bad


Riis Bilglass


Herjedalskjøkken


Car Bo Garasjeporter AS


Showboat

CC Solution

Modena Flis